fbpx

Reklama w formacie rich mediowym jest średnio 5-krotnie skuteczniejsza od standardowej, dynamicznej reklamy typu flash – od reklamy statycznej skuteczniejsza jest już prawie 10-krotnie. 

Nie dziwi więc fakt, że marketerzy coraz częściej pytają nas o ten format reklamy. Nie dziwi, bo to w zasadzie zawsze jest bardzo dobry pomysł. Prowadzenie kampanii rich mediowych stanowi coraz mocniejszy argument, dla którego marketerzy i agencje mediowe wybierają naszą technologię i usługę.

Reklama rich media jest formą, która pozwala na umieszczenie w banerze filmu, gry, zdjęć, map, wtyczek social mediowych, czy formularza. Możemy ją też personalizować w zależności od informacji i danych, które posiadamy o adresacie reklamy. Unikalne dane oraz wiedza związana z profilem adresata lub kontekstem w jakim on się aktualnie znajduje, połączone z pomysłem twórcy reklamy, technologią oraz integracją narzędzi w ramach ekosystemu reklamowego, pozwalają na tworzenie atrakcyjnych, angażujący i przede wszystkim skutecznych kampanii reklamowych.

Barierą w kontekście rich mediów jest często cena przygotowania kreacji w tym formacie. Zdarza się, że blokuje nas też czas oraz ograniczenia technologiczne. Nie wspominając już o jakości danych, które pozwalają na pełne wykorzystanie zalet tego typu reklamy.

W Sample pracujemy na narzędziu, które pomaga w automatyzacji tego procesu. Celtra jest rozwiązaniem, które pomaga w automatyzacji procesu przygotowania kreacji rich mediowych. Dzięki niej, czas potrzebny na stworzenie złożonych kreacji skraca się kilkunastokrotnie, wzrasta natomiast jakość samych kreacji oraz ich innowacyjność. Dzięki Celtrze osiągamy przepustowość nieosiągalną dla manualnego procesu przygotowania contentu, przy czym jesteśmy zintegrowani z platformą emisyjną BLIS Global – umożliwia nam to wykorzystanie unikalnych danych Blis i pełniejszą personalizację. Dzięki Celtrze, technologia ogranicza nas mniej niż wyobraźnia samego twórcy.

W tym względzie, bazą do inspiracji są kampanie rich mediowe, które realizowane są przez Blis Global na całym świecie. Kilka przykładów z najaktywniejszych branż znajdziecie poniżej:

Przykłady z branży FMCG (w tym Tampax, Sensodyne, Mentos, Lipton, czy Coca Cola)

Przykłady z branży Automotive (w tym Volvo, Volkswagen, Ford czy BMW)

Inne marki konsumenckie (w tym Nike, Lego, Fruji)

Dlaczego reklamy rich mediowe są skuteczniejsze?

Po pierwsze: To lekarstwo na tzw. ślepotę reklamową. Każda reklama rich mediowa jest “mini stroną” z interaktywnymi elementami, które przykuwają uwagę, zapewniają rozrywkę lub zaspokajają ciekawość jej adresata.

Po drugie: Pozwalają one na bliższy kontakt z reklamowanym produktem lub komunikatem oraz na jego lepszą prezentację, generują większe zaangażowanie.

Po trzecie: Deep linking, czyli możliwość kierowania użytkownika na różne miejsca wewnątrz kreacji, ale też na zewnątrz. Możemy też etapizować jego kontakt z przekazem, torując mu drogę do prawdziwego celu, jaki przed emisją reklamy postawiliśmy.