fbpx

To była wspaniała kampania. Nie zapomnę jej nigdy — tak kampanię Trefla z marca podsumował jej project manager, Michał. W podobnie pozytywnym tonie wypowiadał się zespół kliencki w Value Media podczas spotkania podsumowującego jej wyniki. Co wpłynęło na tak dobry odbiór naszego pierwszego wspólnego projektu dla tej marki? O tym w dzisiejszym wpisie.

Cele

 • skierowanie użytkowników do sklepów stacjonarnych Smyk
 • pomiar wizyt, analiza segmentów
 • dotarcie do rodziców dzieci w wieku niemowlęcym i wczesno-przedszkolnym

Narzędzia

 • Blis Proximity, Blis Path
 • Kreacje rich mediowe

Przygotowania

Na dobre wyniki kampanii i miłe wspomnienia wpłynęła przede wszystkim świetna komunikacja i dobre flow między naszym zespołem projektowym oraz zespołem klienckim w agencji. W ramach przygotowania do kampanii przeprowadziliśmy spotkanie wprowadzające, zbadaliśmy potrzeby oraz oczekiwania dotyczące tej współpracy. Następnie przygotowaliśmy wstępną ofertę oraz propozycję odpowiadających jej kreacji i spotkaliśmy się ponownie, żeby wspólnie z klientem dopieścić koncepcję.

Dzięki temu odpowiednio wcześniej ustaliliśmy zarys kampanii, a zapas czasu przed startem wykorzystaliśmy na optymalizację kreacji w Celtrze*, porządne zbadanie i ustawienie segmentów w Blisie** na długo przed startem. Uniknęliśmy pośpiechu oraz błędów, które najczęściej się z nim wiążą. 

* technologia służąca do błyskawicznego tworzenia kreatywnych rozwiązań Rich Media, zintegrowana z Blis Smart Platform.
** globalna platforma reklamy display, dająca możliwość zaawansowanego targetowania cookieless, segmentacji na bazie zachowań w świecie rzeczywistym, skala oparta na danych mobile oraz danych o mieszkańcach budynków, skala i dotarcie do 25 mln urządzeń w Polsce

Realizacja

Kampanie kierowane do rodziców małych dzieci to nasza perła w koronie. Zrealizowaliśmy już setki kampanii dla tej grupy, dlatego dysponujemy też potężną bazą danych na jej temat i nie wahamy się do niej sięgnąć.

W przypadku kampanii Tup Tuś postawiliśmy na dane z urządzeń mobilnych, takich jak:

 • kategorie posiadanych aplikacji: aplikacje parentingowe, gry dla najmłodszych,
 • kategorie konsumowanych treści: wychowanie i rozwój dzieci, zabawki, odzież, odżywianie dzieci,
 • dane lokalizacyjne: obecność w drogeriach, salach i placach zabaw, przedszkolach i żłobkach (godziny przyprowadzania i odbioru dzieci), sklepach z artykułami dla dzieci,
 • dane historyczne: klienci konkurencji, ekstrapolowane look-a-likes powyższych segmentów.

Zdecydowaliśmy się na dwa scenariusze emisji w oparciu o dane lokalizacyjne:

 • Proximity — emisja na urządzeniach spełniających warunki segmentacji, widzianych real-time w lokalizacjach uwzględnionych w targetowaniu,
 • Path — emisja bez ograniczenia geograficznego, na urządzeniach pasujących do wytycznych w segmentacji.

Wyniki

Dzięki odpowiedniemu targetowaniu, znajomości grupy docelowej i kreacji dopasowanej do jej potrzeb, osiągnęliśmy średni CTR na poziomie 0,82% przy 1 231 456 zrealizowanych odsłonach. Zaszycie mapy dojazdu w kreacji pozwoliło nam na doprowadzenie 8 063 wizyty do sklepów Smyk, co daje wynik 0,65% parametru footfall.