fbpx

Jeśli zależy Ci na tym, aby odbiorca Twojej reklamy spędził z nią więcej czasu, dobrze zapamiętał płynący z niej przekaz oraz jeśli chcesz zwiększyć szansę na efektywność swojej kampanii, to wbrew pozorom klasyczny display jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza w wersji Rich Media. Ten format reklamy zapewni jej wysokie zasięgi, ale nie tylko. To przede wszystkim jeden z najefektowniejszych i przy tym najefektywniejszych formatów reklamowych na rynku.

Głównym zadaniem Rich Media jest angażowanie odbiorcy oraz skłonienie go do interakcji. Mechanizmów, które wspierają zaangażowanie jest wiele, ich ilość rośnie wraz z rozwojem technologii. Ogranicza nas nasza kreatywność, dane, które możemy wykorzystać do tego, aby spersonalizować przekaz oraz… czas, jako, że produkcja kreacji Rich Mediowej wiąże się z procesem, w który zaangażowany jest zespół kreatywny, grafik, copywriter, strateg i bardzo często również, webdeveloper.

Powodem dla którego Rich Media notują znacznie wyższe wskaźniki niż tradycyjna reklama, jest wspomniana interakcja, do której nasza reklama skłania odbiorcę. Wywołuje ona specyficzne doświadczenie konsumenta z przekazem, które jest tym silniejsze, im więcej wiemy o nim samym. Efektywna reklama Rich Media wykorzystuje dane takie jak aktualna pogoda, pora dnia, miejsce wyświetlania reklamy, miejsce, w którym aktualnie znajduje się lub znajdował odbiorca, jego profil. Pewnym ograniczeniem jest to, że produkcja reklamy tego typu jest zasobochłonna, pochłania czas i generuje koszty. Do jej stworzenia możemy wykorzystać różne technologie, takie jak m.in. flash, java czy html5.

Jeśli chciałbyś wykorzystać reklamę Rich Media w swojej kampanii, ale obawiasz się o czas, zasoby i dane, które pomogą w jej zaplanowaniu, to mamy rozwiązanie. W Sample pracujemy na platformie Blis Global, dzięki której mamy dostęp do unikalnych i sprawdzonych danych wysokiej jakości. Oprócz tego jesteśmy zintegrowani z Celtra Creative Automation, narzędziem, dzięki któremu błyskawicznie tworzymy nawet najbardziej skomplikowane rozwiązania Rich Mediowe. Zobacz nasze realizacje: